BLS – dźwig platformowy z szybem samonośnym lub do szybu murowanego/betonowego wysokość podnoszenia do 15 m (5 kondygnacji)

Dźwigi platformowe BLS z napędem elektromechanicznym śrubowym (typ SB200) lub z napędem hydraulicznym (typ Eureka) mogą być instalowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Dźwig jest dostarczany w komplecie z samonośnym szybem stalowym (typ Eureka) lub aluminiowym (typ SB200) , obudowanym szkłem bezpiecznym lub panelami aluminiowymi (aluminium/pianka/aluminium). Dźwig może też być montowany w szybie murowanym lub betonowym. Szyby samonośne dźwigów są dostarczane w kolorach standardowych : RAL 9006 „białe aluminium” (typ SB200) i RAL 7011 „szary” (typ Eureka).

BLS jest atrakcyjną cenowo alternatywą dla tradycyjnych wind, od których jest o kilkadziesiąt procent tańszy w zakupie, montażu i serwisie.

Dźwig ma zastosowanie do budynków o wysokości podnoszenia do 12 m z napędem śrubowym i do 15 m z napędem hydraulicznym.

Solidna technika, nowoczesna elektronika , prosta konstrukcja oraz wysokiej jakości materiały zapewniają wieloletnią eksploatację, bezpieczeństwo i komfort obsługi wymagany przez przepisy dotyczące osób niepełnosprawnych.

Podstawowe dane techniczne:

  • udźwig: standardowy 400 kg (w typie Eureka możliwy do 500 kg)
  • napęd: śrubowy lub hydrauliczny
  • prędkość jazdy: 0,15 m/s
  • maksymalna wysokość podnoszenia: 12 m dźwig śrubowy i 15 m dźwig hydrauliczny
  • podszybie (dołek w betonie): śrubowy 5 cm (lub bez podszybia) , hydrauliczny 20 cm

DŹWIGI POSIADAJĄ EUROPEJSKIE ŚWIADECTWO BADANIA TYPU ZEZWALAJĄCE NA MONTAŻ WE WSZYSTKICH PAŃSTWACH UNII EUROPEJSKIEJ

Dźwigi budowane są na podstawie Dyrektywy Maszynowej 2006/42 UE oraz polską normą PN-EN 81-41 („platformy pionowe dla osób z ograniczoną zdolnością poruszania się”).

Zgodnie z wyżej wymienioną aktualnie obowiązującą normą wymiary kabin (platform) w budynkach dostępnych publicznie, powinny być nie mniejsze niż:

  • przystanki jednostronne lub naprzeciwległe: szerokość platformy 1000mm x głębokość platformy 1400mm
  • przystanki usytuowane pod kątem prostym: szerokość platformy 1100mm x głębokość platformy 1400mm