BLS - dźwig platformowy z szybem samonośnym
lub do szybu murowanego/betonowego
wysokość podnoszenia do 15 m (5 kondygnacji)

Dźwigi platformowe BLS z napędem elektromechanicznym śrubowym (typ SB200) lub z napędem hydraulicznym (typ Eureka) mogą być instalowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Dźwig jest dostarczany w komplecie z samonośnym szybem stalowym (typ Eureka) lub aluminiowym (typ SB200) , obudowanym szkłem bezpiecznym lub panelami aluminiowymi (aluminium/pianka/aluminium). Dźwig może też być montowany w szybie murowanym lub betonowym. Szyby samonośne dźwigów są dostarczane w kolorach standardowych : RAL 9006 „białe aluminium” (typ SB200) i RAL 7011 „szary” (typ Eureka).

BLS jest atrakcyjną cenowo alternatywą dla tradycyjnych wind, od których jest o kilkadziesiąt procent tańszy w zakupie, montażu i serwisie.

Dźwig ma zastosowanie do budynków o wysokości podnoszenia do 12 m z napędem śrubowym i do 15 m z napędem hydraulicznym.

Solidna technika, nowoczesna elektronika , prosta konstrukcja oraz wysokiej jakości materiały zapewniają wieloletnią eksploatację, bezpieczeństwo i komfort obsługi wymagany przez przepisy dotyczące osób niepełnosprawnych.

Podstawowe dane techniczne:

DŹWIGI POSIADAJĄ EUROPEJSKIE ŚWIADECTWO BADANIA TYPU ZEZWALAJĄCE NA MONTAŻ WE WSZYSTKICH PAŃSTWACH UNII EUROPEJSKIEJ

Dźwigi budowane są na podstawie Dyrektywy Maszynowej 2006/42 UE oraz polską normą PN-EN 81-41 („platformy pionowe dla osób z ograniczoną zdolnością poruszania się”).

Zgodnie z wyżej wymienioną aktualnie obowiązującą normą wymiary kabin (platform) w budynkach dostępnych publicznie, powinny być nie mniejsze niż:

BLS - galeria

alt w obrazku

(Kliknij na zdjęcie,
aby powiększyć)

Do pobrania pliki PDF

BLS - przekroj pionowy
BLS - przekrój poziomy
BLS - schemat zasilania bez dzwonka przywołania
BLS - schemat zasilania z dzwonkiem przywołania
BLS - warianty drzwi
BLS - wymiary podszybia i działające na nie siły
BLS - wytyczne budowlane